środa, 29 lipca 2015

Album z wakacji – kurs

W poniedziałek na blogu sklepiku Na Strychu ukazał się mój kurs, czy raczej sposób na to, jak wykonać, upiększyć album na zdjęcia.

Wakacje to pora, kiedy szczególnie chętnie robimy zdjęcia, setki zdjęć. Niektóre z nich warto wywołać i umieścić w albumie, żeby mogły cieszyć nasze oczy. Mam dla Was mały kurs, banalny, choć też i odkrywczy. Przedstawiam Wam metamorfozę albumu, czyli mój sposób na to, jak ze zwykłego albumu na zdjęcia, zakupionego w dowolnym sklepie, zrobić piękny scrapowy album, dostosowany kolorystyką i tematyką do fotografii, jakie zawiera.


Potrzebujemy:
  1. Album – u mnie grubaśny album na 500 zdjęć, jednak w nieciekawej kolorystyce.
  2. Mocną taśmę klejącą.
  3. Papier, który dobieramy wg upodobań.
  4. Dodatki na okładkę albumu – etykiety, sznurek, chipboardy, stemple, alfabet, badziki itd.
    UWAGA! Dodatki muszą być w miarę płaskie, chyba że album umieścimy dodatkowo w pudełku.
  5. Narożniki metalowe.

Sposób wykonania:

1. Papier docinamy do okładki albumu (x2: przód i tył), zostawiając margines 0,5 cm. Zrobiłam tak, ponieważ okładka jest gruba i oklejenie jej w całości nie będzie wyglądało estetycznie.

2.  Do oklejenia albumu będziemy potrzebować mocnej taśmy, która wytrzyma trudy przeglądania. 
3. Rogi albumu dodatkowo zabezpieczamy metalowymi narożnikami, które zabezpieczą przed zniszczeniem i będą dodatkowo świetną ozdobą.


Oto gotowy album. Jego wykonanie wymaga nieco zachodu, ale sami przyznacie, że efekt jest go wart. Teraz możemy się pochwalić nie tylko zdjęciami z wakacji, ale i albumem Ten akurat był prezentem, w środku przy zdjęciach umieściłam także krótkie opisy miejsc, w jakich były osoby, do których trafił.
W sklepiku Na Strychu znajdziecie całe mnóstwo produktów, jakie będą Wam potrzebne do wykonania albumu, w każdym stylu i kolorze, jakiego szukacie! Materiałoznawstwo dotyczące tego konkretnego - na blogu.

4 komentarze:

Iwona create pisze...

Album po zmianach prezentuje się bardzo szykownie :)

Panna z Bagien pisze...

Jest bardzo ładny, to świetny pomysł :)

Ania pisze...

Co za świetny pomysł, na pewno z niego skorzystam!

Monia - Monika Jakubowska pisze...

Świetna metamorfoza :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...