środa, 30 grudnia 2015

Kolorowe drzewko - test farb neonowych i farby tablicowej

Testowałam niedawno nowe neonowe farbki oraz farbę tablicową. Te pierwsze debiutowały na moim biurku, ta druga w zasadzie też, bo tym razem sięgnęłam nie po czerń, a po nowy, intensywnie zielony kolor. Efekty są kolorowe, mocno wiosenne, zachęcają do dalszych prób.


Małe kule styropianowe pomalowałam różową i żółtą farbą, to była najbardziej pracochłonna część projekty. Na koniec ozdobiłam je papierowymi różyczkami.  Doniczkę drzewka - metalową puszkę - pokryłam kolorową farbą tablicową i ozdobiłam taśmą dekoracyjną, girlandami.Oferta producenta:
Producent dpCraft ma w swojej ofercie cztery różne odcienie neonowych farb.

Test / moja opinia:
Do tego projektu wykorzystałam dwa odcienie: Pink oraz Medium  Cadmium Yellow.
Pierwsza warstwa farby pozostawia delikatne smugi. Warto przemalować dwa razy, by uzyskać efekt mocnego krycia. Na wyschnięcie farby nie czekałam tak długo, jak zaleca producent, przez co właśnie zrobiły się smugi. Warto poczekać około godziny, wówczas mamy pewność, że warstwa farby dobrze wyschła i możemy po raz kolejny malować. Malowałam styropian, który jest dość niewdzięcznym materiałem do nakładania preparatu. Efekt jednak jest zadowalający, kilka warstw farbki - u mnie dwie lub trzy - dają dobre krycie.
Kolor jest obłędny, jeśli lubicie neonowe barwy. Kolory są żywe, mocne. Sama farba jest nasycona pigmentem, jednak koniecznie należy przemalować dwa, trzy razy, jeden raz nie da tego efektu. Przy pierwszym wrażeniu farba wydaje się wodnista, sprawia wrażenie słabego napigmentowania, sama praca to wrażenie koryguje.
Ciekawostka: farbki są wodoodporne (po wyschnięciu), można je dowolnie ze sobą mieszać, uzyskując inne odcienie. Przed wyschnięciem farbę można zmyć. Pokuszę się wkrótce o przetestowanie jej na materiale. Ogólnie: polecam! Przede wszystkim dla szalonych kolorów.


Oferta producenta:
Producent dpCraft ma w swojej ofercie pięć kolorowych odcieni farb tablicowych i jedną czarną. 

Test / moja opinia:
Przyznam, że na kolorowe farby tablicowe czekałam z niecierpliwością. Przetestowałam kolor Green, którym malowałam metalową puszkę. Farbka jest gęsta i dobrze kryje. Wcześniej używałam jedynie czarnej farby i przyznam, że malowałam nią wiele różnych elementów, różnych materiałów właśnie dzięki temu, że ma sporo pigmentu, co gwarantuje doskonałe krycie. Podobnie jest z odcieniem zieleni. Pierwsze malowanie daje mocne krycie, malowałam jednak dwa razy. Postępując zgodnie z zaleceniami producenta, czyli czekając dobę do wyschnięcia farby, unikniemy smug i pokryjemy równo malowany przedmiot. Sama nie czekałam tak długo, ale jestem zadowolona z efektu.
Napis na puszce, pokrytej farbą, wykonałam pisakiem tablicowym - efekt jest bardziej wyraźny niż kredą. Kolorowe farby tablicowe to ciekawa alternatywa dla czerni. Polecam do mniejszych projektów, jako element dekoracji lub scrapa - z białym, kredowym napisem tworzą ciekawy detal.

1 komentarz:

Ilona Konarczak pisze...

Madziu fantastyczny wpis - dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...