poniedziałek, 6 lipca 2015

Kartka porcelanowa

Pewna firma zamówiła dla mnie kartkę w komplecie z pudełkiem (a właściwie kartę, bo była dość duża)  dla placówki w Rosji, która obchodziła jubileusz istnienia. Jako prezent zakupiono porcelanę z Bolesławca, której charakterystyczne wzory znają wszyscy. To piękna wizytówka naszego kraju, prawda? Sama jestem zauroczona tymi perfekcyjnymi zdobieniami. Wyzwanie dla mnie polegało na tym, że karta miała oddawać wzory i barwy serwisu.Przystąpiłam do pracy. Najżmudniejszym etapem było dobranie odpowiednich odcieni niebieskiego koloru  papieru - wydawało się, że żaden nie będzie pasował! Na szczęście moja kolekcja papierów nie ma końca i udało mi się dobrać niezbyt intensywne, granatowe odcienie. Jako wzory przyszły z pomocą filiżanki i serwetki - tutaj zestawiłam kilka kolekcji różnych producentów polskich i zagranicznych, z których powycinałam detale - roślinne wzory, ażury, motywy talerzyków, po czym dodałam serwetkowe wykrojniki różnej wielkości, kwiaty i kryształowe ćwieki.


Satysfakcja z pracy - ogromna, bo wyzwanie było spore. Żałuję tylko, że zdjęcia nie oddają w pełni detali, efektu przestrzenności, jaki starałam się uzyskać. Karta oglądana pod różnymi kątami zdecydowanie zyskuje, widać wówczas różnorodność połączeń i zestawień. 

I jak Wam się podoba?

P.S. Zerknęłam na nowości na stronie producenta porcelany - czy widzicie ten cudowny domek? Kto mnie zna, ten wie, że domki to mój totalny bzik, fioł, podobnie jak paterki :)

9 komentarzy:

ewinka Nowa pisze...

Wspaniale sobie poradziłaś ! Pięknie wkomponowana filiżanka :-))) Zdjęcia nigdy nie oddają urody kartek ;-)

Mała Sowa pisze...

Widziałam na "żywo", więc mogę potwierdzić, że karteczka wyszła przepiękna:) Wiesz, że jestem wielką fanką bolesławieckiej kamionki, domek jest super!

Ala M. pisze...

aaach! piękna i zachwycająca elegancją karteczka, z zadaniem poradziłaś sobie na 6+

Ti-Tinka pisze...

rewelacyjna kartka ;)

Ti-Tinka pisze...

rewelacyjna kartka ;)

piaseiza pisze...

Wspaniale wywiązałaś się z zadania :)

Katlus pisze...

wow! przepiękna! żałuję, że nie mogę jej obejrzeć w realu:)

Srebrnolistka pisze...

Kolorystka niełatwa, ale efekt zachwyca :)

magda pisze...

Dziękuję Wam :*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...